حمل و نقل ریلی

حمل و نقل ریلی برای انتقال محموله از طریق شبکه راه آهن و ایستگاه ها است. استفاده از حمل و نقل ریلی یک روش مؤثر برای حمل و نقل کالا است. این نوع انتقال معمولاً در مقایسه با حمل و نقل با کامیون یک شکل سریعتر از حمل و نقل زمینی است.

یک قطار باری نیز قادر به حمل بار بسیار بیشتر از یک دستگاه کامیون است. این امر مزیت قابل توجهی از حمل و نقل را ایجاد می کند ، زیرا در مقیاس بزرگتر هزینه های حمل و نقل کاهش می یابد ، زیرا نیروی انسانی و انرژی کمتری برای حمل و نقل همان مقدار بار وجود دارد. واگن های مختلفی در پشت یک لوکوموتیو جمع می شوند که مستقیم یا بخشی از آن به مقصد نهایی می روند. حمل و نقل ریلی چه داخلی و چه بین المللی به وسیله کوریدورهای حمل و نقل جا به جا میشوند که مخصوص جا به جایی بار هستند و مسافر جا به جا نمیکنند.

گروه شرکتهای حمل ونقل نیلگون با توجه به این امر که حمل ونقل ریلی در حوزه حمل کالا جایگاه ویژه ایی را به خود اختصاص داده است و همان گونه که مشخص گردید با بسته شدن مرزهای خاکی کشور به دلایل مختلف از جمله شیوه بیماری، تنها مسیر ارتباطی  حمل ریلی است که بیشترین نقش را در جا به جایی کالا ایفا می کند و این امر را ثابت نموده است که هر گاه در حمل جاده ایی دچار مشکل و شرایط ویژه ایی گردیم حمل ونقل ریلی تنها راه ارسال کالا  به صورت حمل زمینی می باشد و از این رو افتخار آن را داریم تا کالاهای صادراتی و وارداتی صاحبان کالا را توسط واگنهای مسقف، لبه بلند، لبه کوتاه و واگنهای مخصوص حمل کانی های فلزی حمل و مشتریان خود را با حداقل هزینه و حداکثر سرعت یاری نماییم.

خدمات ریلی به آسیای میانه

مسیرهای سرخس، لطف آباد، اینچه برون، مسیرهای ترکیبی دریایی خزر به آسیای میانه و بالعکس

جهت دریافت مشاوره در حوزه حمل و نقل ریلی از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشد.

خدمات ریلی به روسیه ، گرجستان و اروپای شرقی

مسیر ریلی آستارا به آذربایجان، گرجستان، روسیه و اروپای شرقی و بالعکس

جهت دریافت مشاوره در حوزه حمل و نقل ریلی از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشد.

خدمات ریلی به ترکیه

مسیر ریلی و ترکیبی تهران، تبریز، سهلان، جلفا به ترکیه و همچنین ترکیبی دریایی از ترکیه به کلیه بنادر و شهرهای مهم جهان

جهت دریافت مشاوره در حوزه حمل و نقل ریلی از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشد.

بارنامه ریلی چیست؟

نحوه صادر شدن بارنامه ، اطلاعات درج شده در راه نامه ، نحوه ی صدور بارنامه الکترونیکی چگونه است.

راه نامه راه آهن سندی است که توسط شرکت های راه آهن در ایستگاههای بارگیری ، صادر می شود و شرکت راه آهن طی این سند اعلام مینماید که کالای مندرج در راه نامه را تحویل گرفته و متقبل شده که آنرا در مقصد همانطور صحیح و سالم  تحویل بدهد . راه نامه راه آهن سندی غیر قابل معامله و انتقال است و بنابراین با پشت نویسی نمی توان آن را به دیگری انتقال داد .

ترازیت بین المللی از این طریق معمولا برای حجم بالای کالا استفاده می شود . اجناسی مانند چوب و آهن ، آرد ، نفت ، مواد اولیه کارخانجات و … از طریق ریلی توان خوبی برای حمل خواهند داشت.

اطلاعات لازم و درج شده در بارنامه راه آهن

  • نام و آدرس فرستنده کالا

  • نام ایستگاه مبدا و مقصد کالا

  • نام و آدرس گیرنده کالا

  • تعیین نوع کالا و مشخصات آن از قبیل تعرفه , ابعاد و غیره

  • وزن کالا , تعداد بسته ها و مشخصات بسته بندی

  • شماره واگن

  • ذکر جزئیات مورد لزوم جهت گمرک

  • هزینه حمل کالا , معمولا بر اساس تعرفه راه آهن مربوطه می باشد که محاسبه آن بر مبنای وزن کالا , قیمت واحد , تعرفه مربوطه و نرخ تسعیر به اضافه هزینه های فرعی است که به دو صورت پیش کرایه و پس کرایه پرداخت می گردد.